«Φυσικά Οικοσυστήματα και Γλυκό Νερό: Σχέσεις Αλληλεξάρτησης»

                                             ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ

                                                                                      ΑΡΤΑΣ

α/α

Ονοματεπώνυμο

Ειδικ.

Σχολική μονάδα

1

Κλεισιάρη Ειρήνη

ΠΕ70

Δημ. Σχ. Άνω Πέτρας

2

Πεχλιβανίδου Ευαγγελία

ΠΕ70

Δημ. Σχ. Άνω Πέτρας

3

Λισγάρα Φωτεινή

ΠΕ70

9ο Δημ. Σχ. Άρτας

4

Χαράλαμπος Χαραλάμπους

ΠΕ70

Δημ. Σχ. Αμφιθέας

5

Ασημακοπούλου Μαργαρίτα

ΠΕ60

Νηπ.  Αγ. Δημητρίου

6

Ντούρου Κων/να

ΠΕ60

Νηπ.  Αγ. Δημητρίου

7

Πούλιου Ελένη

ΠΕ70

Δ.Σ. Παν. Διασέλλου

8

Κοντογιάννη Μαρίνα

ΠΕ70

5ο Νηπ. Άρτας

9

Κοκκινέλη Σοφία

ΠΕ60

5ο Νηπ. Άρτας

10

Μαυρογονάτου Όλγα

ΠΕ60

5ο Νηπ. Άρτας

11

Σαμαρά Βασιλική

ΠΕ60

4ο Νηπ. Άρτας

12

Παπαδοπούλου Λεμονια

ΠΕ70

Δ.Σ. Αγίας Παρασκευής

13

Μπούρα Δάφνη

ΠΕ70

Δημ. Σχ. Ράχης

14

Τσιπίδου Κων/να

ΠΕ70

1ο Ειδ. Σχ. Άρτας

                                                                                   ΠΡΕΒΕΖΑΣ

α/α

Ονοματεπώνυμο

Ειδικ.

Σχολική μονάδα

1

Μούτσιου Κων/να

ΠΕ60

Νηπ. Μύτικα

2

Λεπενιότου Μαρία

ΠΕ70

Ειδικό Σχ. Πρέβεζας

3

Παπατσίμπα Άννα

ΠΕ60

Νηπ. Αγ. Γεωργίου

4

Φειδοπούλου Βασιλική

ΠΕ06

3ο Δημ. Σχ. Πρέβεζας

5

Τσιότζος Ιωάννης

ΠΕ70

7ο Δημ. Σχ. Πρέβεζας

6

Καραγιάννης Ευάγγελος

ΠΕ70

1ο Δ.Σ. Θεσπρωτικού

7

Υφαντή Ασημούλα

ΠΕ70

1ο Δ.Σ. Θεσπρωτικού

                                                                                ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

α/α

Ονοματεπώνυμο

Ειδικ.

Σχολική μονάδα

1

Ζάγκα Φρειδερίκη-Σπυριδούλα

ΠΕ60

Νηπ. Μαυρουδίου

2

Τσώνη Χριστίνα 

ΠΕ60

Νηπ. Σαγιάδας

3

Βαλάκου Ευδοκία

ΠΕ70

Ειδικό Σχ. Πλαταριάς

4

Βαλάκου Θεοδώρα

ΠΕ70

ΔΠΕ Θεσπρωτίας

5

Φερεντίνου Βασιλική

ΠΕ70

ΔΠΕ Θεσπρωτίας

6

Αναγνωστόπουλος Ευάγγελος

ΠΕ19

Υπ. Σχ. Δραστ. Θεσπρωτίας

7

Μπέση Μαρίνα

 

Δ/ρια Εκ/σης Θεσπρωτίας

                                                                                 ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

α/α

Ονοματεπώνυμο

Ειδικ.

Σχολική μονάδα

1

Κωστόπουλος Νίκος

ΠΕ11

1ο Ειδικό Σχ. Ιωαννίνων

                                                                                ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

α/α

Ονοματεπώνυμο

Ειδικ.

Σχολική μονάδα

1

Σούφλα Φεβρωνία

ΠΕ60.50

Ειδ. Νηπ. Καστορίας

2

Μπαταγκιώνης Βασίλειος

ΠΕ19

2ο Δημ. Σχ. Άργος Ορεστικού

3

Παπαδοπουλου Γλυκερία

ΠΕ60

Νηπ. Κορησού

                                                                                     ΑΧΑΪΑΣ

α/α

Ονοματεπώνυμο

Ειδικ.

Σχολική μονάδα

1

Δεμερτζής Γεώργιος

ΠΕ11

25ο Δημ. Σχ. Πάτρας

 

                                       ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ

                                                                                   ΑΡΤΑΣ

α/α

Ονοματεπώνυμο

Ειδικ.

Σχολική μονάδα

1

Θεοδώρου Βασιλική

ΠΕ12.02

Υπ. Σχολ. Δραστ. ΔΔΕ Άρτας

                                                                             ΠΡΕΒΕΖΑΣ

α/α

Ονοματεπώνυμο

Ειδικ.

Σχολική μονάδα

1

Πετσούκη Άννα

ΠΕ04.04

1ο Γ/σιο  Φιλιππιάδας

2

Μίσσας Δημήτριος

ΠΕ0600

2ο ΓΕΛ Πρέβεζας

3

Παλιάτσου Θεοδώρα

ΠΕ18.12

ΕΕΕΕΚ Πρέβεζας

4

Μαλάμου Σεβαστή

ΠΕ04.01

ΓΕΛ Πάργας

                                                                            ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

α/α

Ονοματεπώνυμο

Ειδικ.

Σχολική μονάδα

1

Κιουρτζίδου Βικτωρία

ΠΕ01902.50

Εν. Ειδ. Επαγγ. Γ/σιο - Λύκειο

2

Σαπουντζάκης Κων/νος

ΠΕ18.12

ΕΠΑΛ Καστοριάς

                                                                                ΑΧΑΪΑΣ

α/α

Ονοματεπώνυμο

Ειδικ.

Σχολική μονάδα

1

Μπολιάρη Αθανασία

ΠΕ18.30

7ο ΕΠΑΛ Πάτρας

2

Ντούκα Αναστασία

ΠΕ02

13ο Γ/σιο Πάτρας

3

Λιβανού Σοφία

ΠΕ18.36

4ο ΕΠΑΛ Πάτρας

4

Νακοπούλου Μαρία

ΠΕ14.04

4ο ΕΠΑΛ Πάτρας

5

Ψήνια Ανδριάνα

ΠΕ18.09

ΕΠΑΛ Παραλίας

6

Ανέστης Νικόλαος

ΠΕ14.01

ΕΠΑΛ Παραλίας

 

                              ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2/3/2018

16:30-17:00         Εγγραφές – Παραλαβή Φακέλου

17:00-17:15         Δ. Μπάσιος Υπεύθυνος ΚΠΕ Φιλιππιάδας & Θ. Α. Μαρδίρης Υπεύθυνος ΚΠΕ Καστοριάς

  «Στόχοι και Πλαίσιο του Σεμιναρίου»

17:15-17:30         Χαιρετισμοί επισήμων

17:30-18:00         Παιδαγωγικές Ομάδες ΚΠΕ Φιλιππιάδας & ΚΠΕ Καστοριάς

 «Παρουσίαση των προγραμμάτων & δράσεων των ΚΠΕ: Φιλιππιάδας και Καστοριάς»

18:00-18:45         Θ. Α. Μαρδίρης, Υπεύθυνος ΚΠΕ Καστοριάς

                               «Νερό η ψευδαίσθηση της αφθονίας »

18:45-19:30         Δ. Παπανίκος, Υδρογεωλόγος, ΙΓΜΕ Πρέβεζας

                               «Η Λίμνη Ζηρού»

19:30-19:45         Διάλειμμα

19:45-20:30         Μ. Νάστου, MSc, Πρόεδρος Δ.Ε. Παραρτήματος ΠΕΕΚΠΕ Ηπείρου

                               «Νερό-Φυσικά οικοσυστήματα και πολιτιστική κληρονομιά»

20:30-21:15         Μ. Νικολάου, Υπεύθυνος ΚΠΕ Φιλιατών

                               «Το έλος Καλοδικίου»

21:30                     Δείπνο

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/3/2018

09:00-09:45         Θ. Α. Μαρδίρης, Υπεύθυνος ΚΠΕ Καστοριάς

 «Προσεγγίζοντας μία Λίμνη»

09:45-10:30         Φλούδας Ε., Γεωπόνος Φορέα Διαχείρισης Αμβρακικού

                               «Λιμνοθάλασσες μια πλούσια και γενναιόδωρη φύση»

10:30-12:00         Παιδαγωγικές Ομάδες των Κ.Π.Ε. Φιλιππιάδας & Καστοριάς

«Βιωματικά Εργαστήρια-Δραστηριότητες: “Μαθαίνω στις Όχθες της Λίμνης”»

12:00-12:15         Διάλειμμα

12:15-14:00         Συνέχεια Βιωματικών  Εργαστηρίων - Δραστηριοτήτων

14:00-17:00         Ελεύθερος χρόνος

17:00-19:00         Μαυρίδου Δ., Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Π.Ε. Πρέβεζας

«Worldcafé: Βιωματική Δραστηριότητα με θέμα τα φυσικά οικοσυστήματα και το γλυκό νερό»

19:00-19:15         Διάλειμμα

19:15-21:00         Παιδαγωγικές Ομάδες των Κ.Π.Ε. Φιλιππιάδας & Καστοριάς

 «Λίμνη - Λεκάνη Απορροής: Βιώσιμες Διαχειριστικές Πρακτικές»

21:30                     Δείπνο

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/3/2018

09:00-10:00         Μπάρκα Π. & Κωνσταντάκη Α. αρχαιολόγοι της Εφορείας Αρχαιοτήτων Πρέβεζας

                               "Παρουσίαση του ρωμαϊκού Υδραγωγείου της Νικόπολης"

10:00-13:00         Μετάβαση στο πεδίο, βιωματικές δραστηριότητες: Πηγές Αγίου Γεωργίου, Ρωμαϊκό Υδραγωγείο, Νερόμυλος και         Νεροτριβές

13:00-13:30         Αξιολόγηση Σεμιναρίου

13:30-14:30         Γεύμα – Λήξη Σεμιναρίου

 

Σελίδα 1 από 42

Back to Top